Чому слід берегти рідну мову і від кого її захищати? Історія повідомляє, що були часи, коли знання рідної мови вважалося не модним, не престижним.Чому слід берегти рідну мову і від кого її захищати?  Коли навіть малограмотні люди намагалися віддати своїх дітей до шкіл із російським навчанням, думаючи, що тоді їх діти стануть розумнішими, культурнішими.

Зверніть увагу, як розмовляють у нашому місті. Більшість просто «емігранти» власної мови, що користуються суржиком і позиченою напівскаліченою російською мовою. І як тут не згадати талановитого письменника М. В. Гоголя і його повість «Тарас Бульба»: «Свій зі своїм не бажає розмовляти, свій свого продає… Переймають хтозна-які звичаї, гордують мовою своєю». Саме від таких людей і слід захищати рідну мову. Її слід оберігати від шаленої кількості запозичених слів (якщо в нас є власні відповідники). Треба обмежити їхню кількість.

Національна глухота й бадьорість і довели мову та культуру в Україні до ганебного стану, з якого тепер сміється весь світ.

Зневага до української культури густим бур’яном росте в душах і українців, і росіян. Сьогодні українська мова, якій надано статус державної, повинна розвиватися і квітнути. Це дуже важливо.

Українська мова — одна з популярніших слов’янських мов. Вона привертає увагу вчених та мовознавців світу не лише мелодійністю, а й глибоким змістом. Нею захоплюються, її вивчають, досліджують не лише в Україні, а й далеко за її межами. Отже, українську мову ми повинні берегти, бо:

Наша мово незабутня,

Ти — минуле і майбутнє!

Чиста, мов вода з криниці,

Ти — знамено і скарбниця!

Наша мова і наша слава,

Мова є — то є й держава!