Чому пес живе коло людини? Людина і дика природа в легендах і міфах українців. (Наші пращури поклонялися силам природи, бо не могли пояснити їх суті. Вони наділяли властивостями живих істот рослини і тварини. Поступово люди приручали диких звірів, давали їм притулок біля своїх помешкань.)

Чому пес знайшов своє місце коло людини? (Одна із легенд розповідає про самотнього пса. Йому набридло жити самому. Він шукав собі вірного і надійного товариша. Спробував потоваришувати з вовком, але той боявся ведмедя. Ведмідь теж не міг бути для пса надійним товаришем, бо боявся лева. Пішов пес і від лева, бо той боявся людей, які полювали на нього. Тільки після цього пес зрозумів, що надійніше жити коло людини. Тут він завжди матиме їжу і захист, а заодно і сам захищатиме свого товариша.)

Що пояснює легенда? (У дикій природі людина була найрозумнішою, а тому найсильнішою істотою. Обожнюючи сили природи, людина прагнула зблизитися з нею, зрозуміти суть явищ. Людина вірила, що й звірі мають розум і мислення. У міфах і легендах українців існує певна гармонія, яка об’єднувала нереальність, фантазію із суворою тогочасною дійсністю.)