Чого навчає нас Нагірна проповідь Ісуса Христа? Нагірна проповідь Ісуса Христа, з якою він звернувся до учнів, є основою Христового вчення.  Головною думкою всього Нового Завіту є теза «Бог є любов». У своїй Нагірній проповіді Христос проповідує любов як шлях до духовного очищення та спасіння: любов до ближнього, до своїх батьків, до Бога.

Проповідь Христа вчить нас вибачати і жити у мирі та злагоді з усіма. Любов та прощення гасить гнів і ненависть, яку відчувають до нас. Якщо ми вибачимо ворогам нашим, примиримося з ними, вони не будуть більше нашими ворогами — вчить Христос. Християнське вчення засуджує неправедне життя, заздрість, помсту та ненависть.

Важливою думкою Христового вчення є добрі стосунки в родині. Христос проповідує любов та повагу у шлюбі, засуджує розлучення або шлюб із розлученими.

Нагірна проповідь вчить нас не бути жадібними, байдужими до горя інши людей, не відвертатися від тих, хто у скруті, хто просить нас позичити. Бо якщ ми любимо ближнього, хіба ми відмовимо йому у допомозі, коли хтось потр-пив у скруту?

Важливе місце у своїй проповіді Христос приділяє молитві: він вчить не пр казувати імені Господа надаремно. Віруюча людина має спілкуватися з Бого у молитві, але це має бути не просто побутовим релігійним ритуалом! Моли ва — це таїнство. Молячись, ми можемо звернутися до Бога зі своїми болями та негараздами, сповідатися про свої помилки, попросити допомоги. Бог любить усіх своїх дітей — навчає Христос. Як сонце сходить для всіх — для добрих та злих людей, так само і Бог спостерігає за всіма людьми і допоможе кожному, хто розкається у своїх гріхах та прийде до Нього щиро, з вірою в серці. Саме тому і ми маємо пробачати усім, хто заподіяв нам зло, бо всі люди грішні і всі можуть помилятись.
На мою думку, Нагірна проповідь — не тільки основа християнського вчення, а й ніби збірка правил, які мають виконувати всі люди, незалежно від їхнього віку, соціального стану та релігійної приналежності. Мені здається, що якби всі люди прислухалися до того, чого вчить нас Нагірна проповідь, зла на світі було б набагато менше, стосунки між людьми були б щиріші та чесніші, а наше життя стало б світлим та щасливим.