Через тернії до зірок. Прислів’я, приказки, відомі висловлювання видатних людей, крилаті фрази пронизують наше усне мовлення повсякчас. Вважається, шо чим більше людина використовує в мовленні афоризмів, тим багатша та яскравіша її мова, тим емоційніша думка. Звісно, тут теж треба знати міру, аби не перетворити власне висловлювання на якийсь уривок із дитячої казки. Проте і забувати про це зовсім не варто.

Одним із часто вживаних прислів’їв є вислів «через тернії до зірок». За походженням це латинське прислів’я, йому багато сотень і навіть тисяч років.

Цей вислів означає досягнення високої мети через подолання усіх перепон та складнощів. Із одного боку, жоден шлях не буває легким. Чого б ми не намагалися досягти, нам доводиться бути готовими до непередбачених обставин, до необхідності подолати страхи, чогось навчитися, від чогось відмовитися. Але усвідомлення цих труднощів має додавати мудрості й не повинно ставати джерелом страху чи невпевненості. Тільки усвідомлення правильності обраного шляху може допомогти пройти усі «тернії» і досягти бажаних «зірок».

Те, іцО цей вислів існує в мовленні багатьох народів, пройшовши шлях у тисячі років, свідчить про його мудрість і актуальність. Насправді, це універсальне висловлювання. І історії, у яких героєві доводиться боротися, переживати втрати та жертвувати чимось заради своєї мрії, — дуже часті і в літературі, і в народному епосі, і в реальному житті.

Цей вйслів вчить нас не боятись випробувань, відчувати внутрішню силу,плекати віру у власну перемогу. Цей вислів також підтримує надію в кожному, хто йде до власної зірки, не зважаючи на всі тернії, що так часто трапляються на шляху.