Біблія – видатна пам’ятка світового письменства. Серед пам’яток світової культури особливе місце посідає священна Біблія, найстаріша Книга книг. Вона дає відповіді на питання, які завжди хвилювали людей, допомагає їм розв’язувати складні проблеми.

Біблія складається із сімдесяти семи книг, написаних у різні часи, різними авторами, різними жанрами, стилями, навіть мовами. Але всі вони сприймаються як єдина й неподільна на частини книга, як суцільний текст, що відтворює духовні пошуки і життєвий досвід, норми моралі й джерела людської мудрості.

Біблія складається з двох розділів: Старого Завіту і Нового Завіту. У першій частині розповідається про початок світу і створення людини, про її життя й падіння, про недосконалість людей, занепад звичаїв і всесвітній потоп. Завершується Старий Заповіт Книгами Пророків, що є книгами надії. Думку про відродження зруйнованого зв’язку між Богом і людством продовжує Новий Заповіт. У цій частині докладно розповідається про життя Ісуса Христа, його вчення, вчинені ним чудеса, його смерть, воскресіння й вічне життя. Ісус Христос — це Месія, володар Царства Божого, його місія — проповідувати любов і підтверджувати її добрими справами.

Біблія є пам’яткою найдавнішої писемності людства, що включає юридичні кодекси, міфи, легенди, притчі, хроніки, псалми. Біблія — найвідоміша книга в світі, перекладена 1829 мовами й наріччями. Існує Біблія вже понад три тисячі років і житиме, думаю, вічно. Вона вважається святою, бо проголошує Слово Боже, обстоює високі моральні цінності. Біблія є витвором витонченої словесності і має літературно-художнє значення.

Яскраві й мудрі біблійні образи надихали на створення нових творів пись менників і художників, композиторів і кінематографістів. Як у сиву давнин так і сьогодні всі люди, які прагнуть морального вдосконалення, вірять у спр ведливість і добро, звертаються до Біблії. Той, хто не читав цієї книги, не мо: вважати себе освіченою людиною. Але, я впевнена, таких людей з кожним дне стає все менше й менше.