БАТЬКИ І ДІТИ — ШЛЯХИ ДО ПОРОЗУМІННЯ. Скільки існує людство, стільки ж існує одвічна проблема батьків і дітей. Бо це істоти майже з різних планет, полярних полюсів. Тому істотно змінити цю ситуацію неможливо. А от змінити відно­шення й бачення проблеми — реально.

Ті родини, де батьки і діти знайшли компроміс у своїх стосун­ках, щасливі. Такий компроміс базується на досвіді старших у ро­дині, бажанні зрозуміти, допомогти один одному. Не слід забувати і про приватну «територію», бо людині часто хочеться побути на самоті. А зайве втручання призведе до конфлікту.

Помиляються ті батьки, які прагнуть побачити в дітях самих себе. їхні нащадки — це продовження, а не повторення або точна копія минулого.

Завдання батьків — допомогти дітям розкрити свою справжню особистість, творчі здібності, правильно обрати життєвий шлях. Але не змушувати та нав’язувати свою думку, а власним прикладом, порадами, практичною допомогою. Таких батьків власні діти бу­дуть поважати й прагнути не засмучувати.

Шлях до порозуміння — простий, але крок назустріч треба зро­бити кожному. Простягніть руки й доторкніться до щастя.

Багато талановитих людей виросло саме в таких родинах, де панувала гармонія між поколін-нями, передавалися досвід і талант як найвищі життєві цінності.

Родина — це найдорожчий скарб кожної людини!