“Аби ти щаслива була, Україно…”. Біографія кожного поета є справжнім джерелом його по­дальшої творчості, витоком почуттів та ідей. Так сталося й з біографією Платона Воронька. Ця людина великої душі й оптимізму мала героїчну долю, завжди була у вирі життя.
Поет часто звертається до теми Батьківщини, до теми рідної землі. Ліричний герой його віршів завжди висловлює думки й почуття самого поета. Наприклад, клянеться у вірності Україні:
Усі мої сили, наснагу високу,
Й життя я віддам до останнього кроку,
Аби ти щаслива була, Україно,
Судьба моя дивна.
Єдина!
Багато часу спливло з тої пори, як закінчилась війна. Але буремні спбмини, як і раніше, хвилюють вразливу душу Платона Воронька. Знову й знову поет звертається до тих вогненних днів і ночей. У поезії Воронька дедалі ширше звучить тема пам’яті. У вірші “Люблю я ліс” Платон Воронько згадує, як цей “дрімотний ліс” приніс партизанам захист і такий жаданий спочинок. У цьому лісі кожне дерево є свідком героїчного подвигу наших бійців. У рядках вірша “Люблю я ліс” закономірно виникає мотив зв’язку між воєнними та мирними часами, між воєнним та повоєн­ними поколіннями. Що матимуть спадкоємці героїв? Чим зможуть відповісти вони на заклик із минулого?
Оці незаймані ліси
Красу новій землі нестимуть
У вік найвищої краси,
У вік без воєн.
У вірші “Пахне хліб” Платон Воронько звертається до теми нелегкої праці хліборобів, а також до вічного об­разу хліба. У цьому вірші хліб символізує мир в оселі, країні, мир на всій планеті Земля. Чим пахне хліб? Його запашний дуХ — це дух мирного щасливого життя й натхненної праці.

У вірші “Школа батьків” поет звертається до своїх батька й матері зі словами щирої подяки. Саме вони навчили його праці й українським пісням. В останніх рядках поезії Пла­тон Воронько звертається до своїх друзів-однополчан і ра­дить їм перш за все виховувати в молодого покоління любов \о праці, любов до рідної землі:
Виховуйте в кожного серце крилате,
Бо їм наше завтра нести.
Поезія Платона Воронька — одна з найщиріших і найлі- ричніших в сучасній українській літературі. Його вірші нади­хають на добрі справи, готують до натхненної праці на славу Батьківщині, а також вчать любити Україну так, як любив її Платон Воронько.